ULTIMELE ŞTIRI

ORARUL SEMESTRULUI (licență) [descarcă]

Orarul semestrului I (master) [descarcă]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Cursul festiv de absolvire - promoţia 2019:

Joi 23 mai 2019, de la ora 13.00, sala festivă a Casei ADAM MULLER GUTTENBRUNN a fost gazda cursului festiv de absolvire al celei de-a 17-a promoţii (2016-2019) a specializării Informatică din cadrul Facultăţii de Calculatoare şi Informatică Aplicată. Au fost invitaţi studenţii anului III şi membrii familiilor acestora, cadre didactice, studenţi din alţi ani ai facultăţii.

Festivitatea a început cu intonarea imnului studenţesc GAUDEAMUS IGITUR, a urmat un discurs al Preşedintelui Consiliului de Administrație al Universității "Tibiscus" din Timişoara, conf.univ.dr.ec. Aurel Anca, apoi un discurs al Rectorului Universității "Tibiscus" din Timişoara, prof.univ.dr.ec. Dumitru Popovici, un discurs al Preşedintelui Senatului Universității "Tibiscus" din Timişoara, prof.univ.dr. Loredana Vâșcu şi un discurs al Decanului Facultăţii de Calculatoare şi Informatică Aplicată, lect.univ.dr. Florentina Anica Pintea.

Ultima oră de curs a fost susţinută de către conf.univ.dr.ing. Tiberiu Marius Karnyanszky.

A urmat discursul reprezentantului absolvenţilor - Florina-Andreea Condruz, apoi reprezentanţii absolvenţilor - Florina-Andreea Codruz, Andrei Ionuț Stana și Simona Suzzana Ionașcu - au predat cheia facultăţii către reprezentanţii studenților anului II - Darko Cristian Turian, Alexandra Maria Burta și Teddi-Mihai Zăvadă - după care s-a strigat pentru ultima dată catalogul anului şi s-au înmânat absolvenţilor o diplomă onorifică, un sonet şi un trandafir.


Festivitatea s-a încheiat cu imnul studenţesc, cu pozele de grup şi cu un pahar de şampanie.

Absolvenţii cu examen de licenţă ai promoţiei 2019 sunt:

Absolvent al Liceului Teoretic „Grigore Moisil” Timişoara, 2015

Trimiteţi un mesaj

Bogdan-Andrei Aioanei

Absolvent al Grupului Şcolar Agricol “Iulian Drăcea” Timişoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Eugen-Ovidiu Bala

Absolventă a Colegiului Economic „Francesco Saverio Nitti” Timişoara, 2016

Trimiteţi un mesaj

Roxana-Diana Bela

Absolventă a Liceului Teoretic „Grigore Moisil” Timişoara, 2014

Trimiteţi un mesaj

Andreea Bindiu

Absolventă a Liceului “Hercules” Băile Herculane, 2009

Trimiteţi un mesaj

Iulia Bota

Absolvent al Seminarului Teologic Ortodox Arad, 2014

Trimiteţi un mesaj

Paul-Armand Brad

Absolvent al Liceului Teoretic “Traian Vuia” Reşiţa, 2014

Trimiteţi un mesaj

Laurenţiu-Cristian Burneci

Absolvent al Colegiului Tehnic “Constantin Brâncuşi” Petrila, 2016

Trimiteţi un mesaj

Ioan-Andrei Butnaru

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Marină Galaţi, 1994

Trimiteţi un mesaj

Dan-Sebastian Cercel

Absolvent al Colegiului Naţional “Gheorghe Ţiţeica” Drobeta Turnu-Severin, 2015

Trimiteţi un mesaj

Alexandru-Daniel Ciolacu

Absolvent al Colegiului Naţional “C.D.Loga” Timişoara, 2016

Trimiteţi un mesaj

Gheorghe-Alexandru Ciortan

Absolventă a Liceului Bănăţean Oţelu Roşu, 2011

Trimiteţi un mesaj

Florina-Andreea Condruz

Absolvent al Liceului Teoretic “Tata Oancea” Bocşa, 2002

Trimiteţi un mesaj

Ciprian-Ion Coniuha

Absolvent al Liceului Teoretic Millenium Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Alessandro Corbinelli

Absolvent al Colegiului Naţional “Coriolan Brediceanu” Lugoj, 2009

Trimiteţi un mesaj

Raul Costan

Absolvent al Liceului Teoretic “Traian Vuia” Făget, 2012

Trimiteţi un mesaj

Alexandru-Marian Dascălu

Absolvent al Colegiului Naţional “Tudor Vladimirescu” Târgu Jiu, 2014

Trimiteţi un mesaj

Marius-Cătălin Diaconu

Absolvent al Colegiului Tehnic “Emanuil Ungureanu” Timişoara, 2014

Trimiteţi un mesaj

Marius Donea

Absolvent al Liceul Teoretic „Mircea Eliade” Reşiţa, 2009

Trimiteţi un mesaj

Manuel Dudău

Absolvent al Liceului Teoretic Bartok Bela Timişoara 2005

Trimiteţi un mesaj

Zsolt Ferencz

Absolvent al Liceului „Vega del Tader” Molina de Segura, 2010

Trimiteţi un mesaj

Ilie-Cristian Folea

Absolventă a Colegiului Tehnic “Ion Mincu” Timişoara, 2013

Trimiteţi un mesaj

Mădălina-Angela Fule-Ciobanu

Absolvent al Institutului de Educaţie Liceală “Blaise Pascal” Pomezia (Italia), 2012

Trimiteţi un mesaj

Mihai-Iulian Gavriş

Absolvent al Institutului Tehnic pentru Topografi “G. Ferro” Pomezia (Italia), 2012

Trimiteţi un mesaj

Marian-Lucian Gavriş

Absolvent al Colegiului Naţional “George Coşbuc” Motru, 2012

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Gheorghe

Absolvent al Liceului "Luis Bueno Crespo" Armilla (Spania), 2012

Trimiteţi un mesaj

Walter Samuel Hack

Absolvent al Liceului Tehnologic de Poştă şi Telecomunicaţii Timişoara, 2013

Trimiteţi un mesaj

Daniel-Beniamin Haidu

Absolvent al Colegiului Tehnic “Valeriu Branişte” Lugoj, 2015

Trimiteţi un mesaj

Raul-Valentin Haţegan

Absolvent al Grupului Şcolar de Chimie Industrială “Azur” Timişoara, 1993

Trimiteţi un mesaj

Daniel Hoţoiu

Absolvent al Liceului de Muzică şi Arte Plastice “Constantin Brăiloiu” Târgu Jiu, 2011

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ-Adrian Hurezanu

Absolventă a Liceului Teoretic „Traian Doda” Caransebeş, 2010

Trimiteţi un mesaj

Simona Suzzana Ionaşcu

Absolvent al Liceului Teoretic Periam, 2015

Trimiteţi un mesaj

Denis-Ovidiu Jurj

Absolvent al Grupului Şcolar Energetic Timişoara, 2010

Trimiteţi un mesaj

Narcis-Raul Kindler

Absolvent al Liceului Teoretic „Bartok Bela” Timişoara, 2010

Trimiteţi un mesaj

Otto Kiraly

Absolvent al Grupului Școlar Industrial “H. Coandă” Timişoara, 1999

Trimiteţi un mesaj

Robert Florian Kovacs

Absolventă a Liceului Teoretic “Bartok Bela” Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Melinda-Timea Kurazs

Absolvent al Liceului Teoretic Bartok Bela Timişoara, 1997

Trimiteţi un mesaj

Lorant-Alexandru Kurazs

Absolvent al Colegiului Național "C. D. Loga" Timișoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Claudiu Visarion Lucan

Absolvent al Liceului Tehnologic “Romulus Paraschivoiu” Lovrin, 2013

Trimiteţi un mesaj

Cristian-Daniel Luchian

Absolvent al Colegiului Tehnic Mătăsari, 2006

Trimiteţi un mesaj

Marius Lupşoiu

Absolvent al Colegiului Economic “Francesco Saverio Niti” Timişoara, 2015

Trimiteţi un mesaj

Bogdan-Darius Măntăilă

Absolventă a Liceului de Arte Plastice Timişoara, 1998

Trimiteţi un mesaj

Ariana Miclea (Ţugui-Miclea)

Absolvent al Liceului Pedagogic “Sabin Drăgoi” Deva, 2010

Trimiteţi un mesaj

Sergiu-Răzvan Mîrza

Absolventă a Grupului Școlar Industrial Moldova Nouă, 2009

Trimiteţi un mesaj

Iasmina-Nicoleta Mutaşcu

Absolventă a Liceului cu Program Sportiv Arad, 2004

Trimiteţi un mesaj

Andrada-Roxana Neag

Absolvent al Colegiului Naţional “Gheorghe Țiţeica” Drobeta Tr. Severin, 2009

Trimiteţi un mesaj

Ion-Nicolae Pană

Absolventă a Liceului Teoretic Sânnicolau Mare, 2001

Trimiteţi un mesaj

Claudia-Alina Parasca (Florea)

Absolvent al Istituto Professionale di Stato per le Industria e la Artegianato Monza (Italia), 2000

Trimiteţi un mesaj

Luigi Passaro

Absolvent al Colegiului Comercial “Virgil Madgearu” Târgu Jiu, 2011

Trimiteţi un mesaj

Vlad-Constantin Pănoiu

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Telecomunicaţii Timişoara, 1996

Trimiteţi un mesaj

Tiberiu Petrik

Absolvent al Liceului Teoretic “Grigore Moisil” Timişoara, 2014

Trimiteţi un mesaj

Carlo Robert Pintea

Absolvent al Liceului Teoretic “Grigore Moisil” Timişoara, 2015

Trimiteţi un mesaj

Bogdan-Gheorghe Pomian

Absolvent al Liceului Tehnologic “Tudor Vladimirescu” Şimian, 2014

Trimiteţi un mesaj

Ionel-Vasilică Popescu

Absolvent al Liceului Energetic Tîrgu Jiu, 2014

Trimiteţi un mesaj

Aurelian-Florin Popescu

Absolvent al Colegiului Naţional “Ana Aslan” Timişoara, 2000

Trimiteţi un mesaj

Mihail Emilian Popescu

Absolvent al Liecului Tehnologic “Matei Basarab” Strehaia, 2016

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ-Eugen Purcel

Absolvent al Colegiului de Silvicultură şi Agricultură “Casa Verde” Timişoara, 2016

Trimiteţi un mesaj

Flavius-Claudiu Puşcu

Absolvent al Colegiului Tehnic “Emanuil Ungureanu” Timişoara, 2016

Trimiteţi un mesaj

Andrei-Florin Rebeleş

Absolventă a Colegiului Naţional “Mircea cel Bătrân” Râmnicu Vâlcea, 2004

Trimiteţi un mesaj

Oana Renţea (Matei)

Absolventă a Colegiului Bănăţean Timişoara, 1998

Trimiteţi un mesaj

Anca Roman (Ciocoiu)

Absolvent al Colegiului Național „Avram Iancu” Ștei, 2015

Trimiteţi un mesaj

Andrei Ionuţ Stana

Absolvent al Colegiului Naţional “Tudor Vladimirescu” Târgu Jiu, 2014

Trimiteţi un mesaj

George Stănculete

Absolvent al Grupului Şcolar Agricol Călăraşi, 1997

Trimiteţi un mesaj

Gabriel-Cristian Szabo

Absolvent al Grupului Școlar “Valeriu Branişte” Lugoj, 2006

Trimiteţi un mesaj

Vasile Sorin Şpilca

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Transporturi Auto Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Călin Bogdan Şutean

Absolvent al Grupului Școlar de Poştă şi Telecomunicaţii Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Dan-Alexandru Tomuţ

Absolventă a Colegiului Naţional “Ioniţă Asan” Caracal, 2012

Trimiteţi un mesaj

Alina-Valentina Vîrjoghe

Absolvent al Grupului Şcolar de Poştă şi Telecomunicaţii Timişoara, 2012

Trimiteţi un mesaj

Cătălin-Alexandru Voiculescu