ULTIMELE ŞTIRI

Rata 3 din taxa de școlarizare:
19.02-19.03.2018

Valeo Innovation Challenge 2018 [detalii]

Planificarea sesiunii de restanţe de iarnă (master) 19.02 - 25.02.2018 [descarcă]

Orar specializare Informatică valabil din 26.02.2018 [descarcă]

Orar programe Master valabil din 19.02.2018 [descarcă]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Marţi 30 mai 2017, de la ora 12.00, sala festivă a Casei ADAM MULLER GUTTENBRUNN a fost gazda cursului festiv de absolvire al celei de-a 15-a promoţii (2014-2017) a specializării Informatică din cadrul Facultăţii de Calculatoare şi Informatică Aplicată.
Au fost invitaţi studenţii anului III şi membrii familiilor acestora, cadre didactice, studenţi din alţi ani ai facultăţii.

Festivitatea a început cu intonarea imnului studenţesc GAUDEAMUS IGITUR, urmată de un discurs al Preşedintelui Senatului Universitatii "Tibiscus" din Timişoara, conf.univ.dr.ing. Laurenţiu Dan Lacrămă şi al Decanului Facultăţii de Calculatore şi Informatică APlicată, conf.univ.dr.ing. Tiberiu Marius Karnyanszky.

Ultima ora de curs a fost susţinută de către prof.univ.dr. Ioan Doru Albu.

A urmat discursul reprezentantului absolvenţilor - Ehab Aboulatif, apoi reprezentanţii absolvenţilor - Diana Mihoc şi Lucian Cristea-Golban - au predat cheia facultăţii către reprezentanţii studentilor anului II - Alex Matuszca şi Sergiu Dumitru - după care s-a strigat pentru ultima dată catalogul anului şi s-au înmânat absolvenţilor o diplomă onorifică şi un trandafir.

Evenimentul s-a încheiat cu intonarea imnului Gaudeamus şi cu o sesiune de poze a absolvenţilor împreună cu cadrele didactice şi membrii familiilor.

Absolvenţii cu examen de licenţă ai promoţiei 2017 sunt:

Absolvent cu "Vocational Industrial Secondary School Certificate", Republica Arabă Siriană, 2009

Ehab Aboulatif

Absolvent al Colegiului Naţional Economic "Theodor Costescu" Drobeta Turnu Severin, 2008

Trimiteţi un mesaj

Alexandru-Cătălin Badea

Absolvent al Liceului "Ion Slavici" Timişoara, 2012

Trimiteţi un mesaj

Marius-Cornel Bălaj

Alin-Radu Bălan

Teodor-Iustinian Beceneagă

Antoniu-Ioan Boboiciov

Absolvent al Colegiului Tehnic Timişoara, 2004

Laurenţiu Budeanu

Absolventă a Colegiului Economic "Francesco Saverio Nitti" Timişoara, 2014
Grant Erasmus de practică în Spania, 2015

Trimiteţi un mesaj

Maria Mirela Bulzan

Viorel Buşu

Ion-Alexandru Caramaliu

Absolvent al Liceului Teologic Penticostal "Logos" Timişoara, 2002

Corneliu-Alin Cârcu

Sandra Roxanne Codrianu

Absolvent al Liceului Teoretic Socrates Timişoara, 2014
Grant Erasmus de practică în Spania, 2015

Trimiteţi un mesaj

Lucian Cristea-Golban

Absolvent al Colegiului Naţional "Decebal" Deva, 2009

Trimiteţi un mesaj

Ioan-Alexandru Csinady

Absolvent al Grupului Şcolar "Ion Mincu" Timişoara, 1999
Grant Erasmus de practică în Spania, 2015

Trimiteţi un mesaj

Florin Damian

Andrei-Cătălin Dragu

Claudius-Ionuț Duma

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2009

Gheorghe-Cristian Dumitrescu

Mark-Raoul Eli

Robert Engler

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timişoara, 2005

Ciprian-Ştefan Foia

Absolventă a Grupului Şcolar Economic Administrativ Drobeta Tr. Severin, 1998

Trimiteţi un mesaj

Diana-Marilena Giogia (Mihoc)

Absolvent al Liceului "Grigore Moisil" Timişoara, 2009

Paul-Darius Goga

Valentin Iancu

Absolvent al Liceului Teoretic "Diaconovici-Tietz" Reşiţa, 2006

Florian-Nicolae Ionescu

Absolventă a Liceului Teoretic "Traian Doda" Caransebeş, 2009

Trimiteţi un mesaj

Maria Jumanca

Absolvent al Colegiului Tehnic Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Anton Robert Krumenacker

Absolvent al Liceului "Mihail Berezovschi" Chişinău (Republica Moldova), 2006

Adrian Leşanu

Absolvent al Colegiului Naţional "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2012

Trimiteţi un mesaj

Petrişor-Marius Leuştean

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Electrotimiş Timişoara, 2008

Sorin-Sava Lorinţ

Absolvent al Liceului de Informatică Piatra Neamţ, 2001

Trimiteţi un mesaj

Daniel Claudiu Lupaşcu

Absolventă a Colegiului Economic "F. S. Nitti" Timişoara, 2007

Trimiteţi un mesaj

Clara-Andreea Lupăştean

Absolvent al Colegiului Naţional "Avram Iancu" Brad, 2011

Trimiteţi un mesaj

Laurenţiu-Nicuşor Marc

Absolventă a Colegiului Naţional Gib Mihăescu Drăgăşani, 2005

Trimiteţi un mesaj

Cheţi Marin

Alexandru Militaru

Absolvent al Grupului Şcolar Decebal Drobeta Tr. Severin, 2005

Trimiteţi un mesaj

Alin-Ionuţ Moldoveanu

Absolvent al Colegiului Naţional "Spiru Haret" Târgu Jiu, 2003

Trimiteţi un mesaj

Marius Nănuţ

Absolvent al Liceului Teoretic "Jean Louis Calderon" Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Silviu-Dan Novac

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Electrotimiş Timişoara, 1998

Trimiteţi un mesaj

George-Nelu Palade

Absolventă a Colegiului Naţional "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2013

Trimiteţi un mesaj

Roxana-Diana Păcală

Adina Păceană (căs. Paraschiv)

Absolvent al Colegiului Naţional "Ecaterina Teodoroiu" Târgu-Jiu, 2001

Trimiteţi un mesaj

Pavel-Laurenţiu Păducea

Absolvent al Colegiului Naţional Bănăţean Timişoara, 2003

Theodor Pămîntaş

Absolvent al Liceului Teoretic "Traian" Deva, 2010

Trimiteţi un mesaj

Bogdan-Teodor Pînzariu

Absolvent al Colegiului Naţional "I. C. Brătianu" Haţeg, 2012

Trimiteţi un mesaj

Liviu Poienari

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Minier Lupeni, 2005

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Popa

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2010

Mădălin Popa

Sorin-Bogdan Popescu

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial "Matei Basarab" Strehaia, 2008

Trimiteţi un mesaj

Ovidiu-Emil Popescu

Absolvent al Colegiului Naţional "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2009

Trimiteţi un mesaj

Cătălin Puţan

Absolventă a Liceului Teoretic "Ioan Jebelean" Sânnicolau Mare, 2009

Trimiteţi un mesaj

Flavia-Karina Roşu

Absolvent al Colegiului Naţional "Moise Nicoară" Arad, 2006

Trimiteţi un mesaj

Claudiu-Dumitru Sava

Gherharth Ghertich Schveighoffer

Mircea-Horea Secan

Absolventă a Colegiului Tehnic "Alexandru Ioan Cuza" Suceava, 2007

Rodica Slavnic (căs. Cârcu)

Absolvent al Liceului Teologic Penticostal Logos Timişoara, 2012

Trimiteţi un mesaj

Filip-Emanuel Stanoievici

Absolvent al Colegiului Naţional de Informatică "Traian Lalescu" Hunedoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Liviu-Anton Stăncescu

Absolvent al Liceului Teoretic Sânnicolau Mare, 2006

Trimiteţi un mesaj

Cătălin-Ionuţ Todireanu

Absolvent al Grupului Şcolar Economic Admini8strativ "F. S. Nitti" Timişoara, 1998

Trimiteţi un mesaj

Adrian Nicolae Ţărău

Absolvent al Liceului Teoretic "Diaconovici-Tietz" Reşiţa, 2008

Trimiteţi un mesaj

Andrei Alin Vereşan

Absolvent al Grupului Şcolar "Alesandru Papiu Ilarian" Zalău, 1998

Trimiteţi un mesaj

Marius-Paul Vlaicu

Absolvent al Grupului Şcolar "Tudor Tănăsescu" Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Claudiu-Dan Voica