ULTIMELE ŞTIRI

Rata I din taxa de școlarizare aferentă anului universitar 2018/2019 se poate achita (fără penalizări) până în 17.10.2018

Orar actualizat (licență) sem. I 2018-2019 [descarcă]

Orar actualizat (master) sem. I 2018-2019 [descarcă]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Marţi 17 mai 2016, de la ora 12, promoţia 2016 a organizat cursul festiv la Casa „Adam Müller Guttenbrunn”. La această manifestare au participat, pe lângă studenţi, familiile acestora, corpul profesoral al facultăţii, Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul Universităţii „Tibiscus” şi Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului Universităţii „Tibiscus”.

Evenimentul a debutat cu urările de succes adresate absolvenţilor de către Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul universităţii, urmate de gândurile bune ale Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului universităţii şi de urările de viaţă ale Conf.univ.dr. Tiberiu Marius Karnyanszky, decanul facultăţii.

Evenimentul a continuat cu un ultim curs susţinut de către conf.univ.dr. Tiberiu Marius Karnyanszky, apoi reprezentantul absolvenţilor, studenta Iasmina Bianca Iovanov a adresat urări de succes în activitatea viitoare.

După ceremonialul de predare-primire a cheii între studenţii anului III şi cei ai anului II, Lect.univ.dr. FLorentina Anica Pintea împreună cu Conf.univ.dr. Laurenţiu Dan Lacrămă au strigat catalogul şi au înmânat fiecărui absolvent o diplomă onorifică şi o floare.

Evenimentul s-a încheiat cu intonarea imnului Gaudeamus şi cu o sesiune de poze a absolvenţilor împreună cu cadrele didactice şi membrii familiilor.

Absolvenţii cu examen de licenţă ai promoţiei 2016 sunt:

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Andrei Valentin Adam

Absolvent al Liceului Teoretic Sânnnicolau Mare, 2002

Trimiteţi un mesaj

Marius Mihai Andrei

Absolvent al Liceului Pedagogic "Ştefan Odobleja" Drobeta Turnu Severin, 2005

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ Anghel

Absolvent al Liceului Teoretic Sânnicolau-Mare, 2005

Cosmin-Adrian Anton

Absolvent al Grupului Şcolar Silvic Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Cosmin Valentin Apostol

Absolvent al Colegiului Tehnic Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Olimpiu-Ciprian Asavei

Absolvent al Colegiului Economic "F.S.Nitti" Timişoara, 2006

Denis Astratinei

Absolvent al Liceului Silvic Timişoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Baciu

Absolvent al Grupului Şcolar "Jozef Gregor Tajovsky" Nădlac, 2011

Trimiteţi un mesaj

Ovidiu-Remus Balan

Absolvent al Colegiului Naţional "C. D. Loga" Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Ilie Belodedici

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Horea Deva, 2005

Sergiu Dan Boar

Absolvent al Grupului Şcolar cu Program Sportiv Deva, 2002

Dragoş Alexandru Brehar

Absolvent al Colegiului Naţional "Octavian Goga" Sibiu, 2006

Trimiteţi un mesaj

Mihai Călburean

Absolventă a Colegiului Economic "F. S. Nitti" Timişoara, 2002

Trimiteţi un mesaj

Carmen-Ionela Cibotariu

Absolvent al Liceului cu Program Sportiv "Banatul" Timişoara, 2005

Trimiteţi un mesaj

Lorin Adrian Cicală

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Moldova Nouă, 2013

Trimiteţi un mesaj

Claudiu-Nicuşor Circu

Absolventă a Colegiului Naţional "Aurel Vlaicu" Orăştie, 2003

Trimiteţi un mesaj

Graţiana-Karin Codea

Absolvent al Colegiului Naţional "George Coşbuc" Motru, 2003

Constantin Cosmin Cornea

Absolventă a Liceului "Grigore Moisil" Timişoara, 2001

Trimiteţi un mesaj

Cristina Costea

Absolvent al Colegiului Naţional "Coriolan Brediceanu" Lugoj, 2010

Trimiteţi un mesaj

Remus-Alin Covaci

Absolvent al Colegiului Tehnic Energetic "Dragomir Hurmuzescu" Deva, 2004

Trimiteţi un mesaj

Robert-Claudiu Csiszer

Absolvent al Colegiului Tehnic "Transilvania" Deva, 2005

Octav-Sergiu Curcumelis

Absolvent al Liceului Teoretic Peciu-Nou, 2011

Trimiteţi un mesaj

Claudiu-Adrian Damaschin

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Oţelu Roşu, 2010

Trimiteţi un mesaj

Florin Diacu

Absolvent al Colegiului Economic "F. S. Nitti" Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Andrei Donţu

Absolventă a Grupului Şcolar "Ioan Ciordas" Beiuş, 2003

Trimiteţi un mesaj

Andrada Daniela Faca

Absolvent al Colegiului Tehnic "Henri Coandă" Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Roland Friedmann

Absolvent al Colegiului Naţional "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2011

Trimiteţi un mesaj

Radu Gabriel Gheorghe

Absolvent al Colegiului Naţional "Al. D. Ghica" Alexandria, 2011

Trimiteţi un mesaj

Adrian-Ionel Ghicică

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Construcţii Montaj Timişoara, 2002

Trimiteţi un mesaj

Adrian-Puiu Gogiuman

Absolvent al Colegiului Militar Liceal "Mihai Viteazu" Alba Iulia, 2006

Trimiteţi un mesaj

Marian-Alexandru Grigor

Absolvent al Liceului Pedagogic "C. D. Loga" Caransebeş, 2003

Trimiteţi un mesaj

Marian Hamat

Absolventa a Colegiului Naţional "Decebal" Deva, 2009

Larisa-Roxana Herbai

Absolvent al Liceului Pedagogic "Ştefan Odobleja" Drobeta Turnu Severin, 2002

Trimiteţi un mesaj

Liviu-Gigi Ionescu

Absolventă a Colegiului Economic "F. S. Nitti" Timişoara, 2009
Membră a Consiliului Facultăţii de Calculatoare şi Informatică Aplicată
Grant Erasmus de practică în Spania, 2014 / de studii în Germania, 2014/2015

Trimiteţi un mesaj

Iasmina-Bianca Iovanov

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Construcţii de Maşini Reşiţa, 1995

Trimiteţi un mesaj

Attila Kovacs

Absolvent al Grupului Şcolar "Al. Roman" Aleşd, 2001

Csaba Kovacs

Absolvent al Colegiului Tehnic "Transilvania" Deva, 2011

Trimiteţi un mesaj

Petru Lazăr

Absolvent al Liceului Teoretic "General Dragalina" Oraviţa, 1992

Trimiteţi un mesaj

Ioan-Cristian Man

Absolventă a Grupului Şcolar Agricol Geoagiu, 1997

Alina-Mioara Marola

Absolventă a Colegiului Naţional "C. D. Loga" Timişoara, 2002

Trimiteţi un mesaj

Diana Micleu

Absolvent al Liceului Teoretic "Jean Louis Calderon" Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Claudiu-Petre Mincu

Absolvent al Colegiului Tehnic "Matei Corvin" Hunedoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Andrei Mocanu

Absolventă a Grupului Şcolar Industrial de Marină Orşova, 2006

Trimiteţi un mesaj

Georgiana-Maria Moescu

Absolvent al Colegiului Tehnic Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Vlad Moigrădeanu

Absolvent al Grupului Şcolar "Iuliu Maniu" Arad, 2012

Trimiteţi un mesaj

Andrei Moţ

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ioan Ciordaş" Beiuş, 2013

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ Călin Moţoc

Absolvent al Grupului Şcolar "Valeriu Branişte" Lugoj, 2010
Grant Erasmus de practică în Spania, 2015

Trimiteţi un mesaj

Ovidiu-Sebastian Muraraşu

Absolvent al Liceului de Informatică "Ştefan Odobleja" Craiova, 2007

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ Marius Năvligu

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timişoara, 2010
Grant Erasmus de practică în Spania, 2014 / de studii în Germania, 2014/2015

Trimiteţi un mesaj

Viorel-Cristi Nechita

Absolventă a Liceului nr. 16 din Ashgabat, Turkmenistan, 2005

Irina Nosonova

Absolventă a Grupului Şcolar "Tudor Tănăsescu" Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Loredana Ramona Novac

Absolvent al Colegiului Silvic "Casa Verde" Timişoara, 2013

Trimiteţi un mesaj

Beniamin Oneţ

Absolvent al Liceului "Grigore Moisil" Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Dan Mihai Orăşteanu

Absolvent al Liceului Pedagogic "C. D. Loga" Caransebeş, 2005

Trimiteţi un mesaj

Arcadie-Marius Pahomi

Absolvent al Colegiului Tehnic "Henri Coandă" Timişoara, 2003

Trimiteţi un mesaj

Cătălin Adrian Paraschiv

Victor Pavliuc

Absolvent al Grupului Şcolar Energetic Timişoara, 2010

Trimiteţi un mesaj

Sebastian-Valentin Peia

Adrian-Iosif Petraşca

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2007

Paul-Adrian Preoţescu

Absolvent al Liceului Teoretic "Petru Maior" Gherla, 2009

Trimiteţi un mesaj

Răzvan-Ionuţ Puşcaşiu

Absolvent al Grupului Şcolar de Poştă şi Telecomunicaţii Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Ciprian Puşcaşu

Absolvent al Liceului Teologic Romano-Catolic "Gerhardinum" Timişoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Iosif Petru Rancov

Absolvent al Colegiului Naţional Economic "Theodor Costescu" Drobeta Turnu Severin, 2005

Trimiteţi un mesaj

Ionuţ-Dan Rusu

Absolventă a Liceului Teoretic "Jean Louis Calderon" Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Christiana-Maria Sala

Absolventă a Liceului Teoretic "Ioan Jebelean" Sânnicolau Mare, 2010

Trimiteţi un mesaj

Claudia-Maria Sarvaş

Absolvent al Liceului Industrial Nr. 1 Balş, 1986

Trimiteţi un mesaj

Marcel-Marius Scarlat

Absolvent al Grupului Şcolar Silvic Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Miomir Schavilie

Absolvent al Grupului Şcolar "Domnul Tudor" Drobeta Turnu Severin, 2007

Trimiteţi un mesaj

Mircea-Petrişor Sînca

Absolvent al Liceului Teoretic "Traian Doda" Caransebeş, 2002

Traian-Stoian Smultea

Mircea Viorel Şimon

Casian-Gabriel Tako

Absolvent al Colegiului Economic "Francesco Saverio Nitti" Timişoara, 2013

Trimiteţi un mesaj

Adrian Tivadar

Absolvent al Grupului Şcolar Energetic Timişoara, 2003

Trimiteţi un mesaj

Mădălin Tomele

Absolvent al Grupului Şcolar Energetic Nr. 1 Târgu-Jiu, 2006

Trimiteţi un mesaj

Lucian Torop

Absolvent al Grupului Şcolar de Chimie Industrială "Azur" Timişoara, 1999

Trimiteţi un mesaj

Constantin Ţăran

Absolvent al Grupului Şcolar Sânnicolau Mare, 2009
Grant Erasmus de practică în Spania, 2014 / de studii în Germania, 2014/2015

Trimiteţi un mesaj

Ioan Florin Vasilcin

Absolvent al Grupului Şcolar Economic Administrativ Reşiţa, 200

Trimiteţi un mesaj

Partenie Vintilă

Absolventă a Colegiului Naţional Economic "Theodor Costescu" Drobeta Turnu Severin, 2004

Trimiteţi un mesaj

Delia Zanfiroiu