ULTIMELE ŞTIRI

Rata IV din taxa de şcolarizare se poate achita în perioada 17.04-17.05.2018

Planificarea sesiunii de vară (licență) 07.05-22.06.2018 [descarcă]

Planificarea sesiunii de vară (master) 02.06-16.06.2018 [descarcă]

Orar specializare Informatică valabil din 26.02.2018 [descarcă]

Orar programe Master valabil din 19.02.2018 [descarcă]

XA 2018 [detalii]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Marţi 19 mai 2015, de la ora 13, promoţia 2015 a organizat cursul festiv la Casa „Adam Müller Guttenbrunn”. La această manifestare au participat, pe lângă studenţi, familiile acestora, corpul profesoral al facultăţii, Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul Universităţii „Tibiscus” şi Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului Universităţii „Tibiscus”.

Evenimentul a debutat cu urările de succes adresate absolvenţilor de către Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul universităţii, urmate de gândurile bune ale Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului universităţii.

Evenimentul a continuat cu un ultim curs susţinut de către Asist.univ.drd. Diana Sophia Codaţ, decanul de an, precum şi de urările Conf.univ.dr. Tiberiu Marius Karnyanszky, decanul facultăţii, apoi reprezentantul absolvenţilor, studentul Octavian Neacşu, a adresat urări de succes în activitatea viitoare.

După ceremonialul de predare-primire a cheii între studenţii anului III şi cei ai anului II, decanul de an, Asist.univ.drd. Diana Sophia Codaţ, împreună cu prodecanul facultăţii, Lect.univ.dr. Simona Angela Apostol, au strigat catalogul şi a înmânat fiecărui absolvent o diplomă onorifică şi o floare.

Evenimentul s-a încheiat cu intonarea imnului Gaudeamus şi cu o sesiune de poze a absolvenţilor împreună cu cadrele didactice şi membrii familiilor.

Absolvenţii cu examen de licenţă ai promoţiei 2015 sunt:

Valentin Albu

Absolventă a Colegiului Naţional "Nicolae Bălcescu" Brăila, 2007

Gabriela-Simona Antohe

Absolvent al Colegiului Naţional "Ioan Slavici" Satu Mare, 2005

Horia Ardelean

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timişoara, 2010

Trimiteţi un mesaj

Maximilian Babescu

Absolvent al Liceului Pedagogic "Carmen Sylva" Timişoara, 2004

Trimiteţi un mesaj

Andrei-Gabriel Bălan

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Telecomunicaţii Timişoara, 2000

Trimiteţi un mesaj

Daniel Bora

Absolvent al Liceului Teoretic „Traian Lalescu”, Reşiţa, 1999

Trimiteţi un mesaj

Richard-Claudiu Borduz

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial „C.F.” Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Gabriel Boriţa

Cosmin-Daniel Bostan

Absolvent al Colegiului Naţional Bănăţean Timişoara, 2005

Cristian-Marin Briscu

Absolvent al Liceului Teoretic "Nicolae Iorga" Chişinău (R.Moldova), 2005

Denis Buruiană

Absolvent al Colegiului Naţional "Constantin Diaconovici Loga" Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Bogdan Andrei Cadar

Absolvent al Liceului Teoretic "Sfântu-Nicolae" Gheorghieni, 2008

Trimiteţi un mesaj

Romeo Calotă

Absolvent al Liceului Teoretic "William Shakespeare" Timişoara, 2007

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Chirilă

Absolvent al Colegiului Naţional "Moise Nicoară" Arad, 2008

Natanael Cintean

Absolvent al Colegiului Naţional de Informatică Piatra Neamţ, 2006

Mihai Constantiniu

Absolventă a Liceului Teoretic „Gheorghe Ţiţeica”, Drobeta Turnu Severin, 2005

Trimiteţi un mesaj

Irina-Diana Copaci

Absolventă a Grupului Şcolar "Domnul Tudor" Drobeta Turnu Severin, 2005

Trimiteţi un mesaj

Smaranda Costin (Dumitru)

Absolvent al Liceului Teoretic "Marton Aron" Miercurea Ciuc, 2007

Attila-Ferenc Csok

Absolvent al Colegiului Naţional "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2008

Trimiteţi un mesaj

Cosmin Dăescu

Absolvent al Colegiului Naţional "Ecaterina Teodoroiu" Târgu Jiu, 2005

Andrei-Cristian Dănăiaţă

Absolvent al Liceului Teoretic „Jean Louis Calderon”, Timişoara, 2003

Trimiteţi un mesaj

Radu-Cătălin Draia

Absolventă a Liceului Teologic Penticostal „Logos”, Timişoara, 2005

Trimiteţi un mesaj

Ibolya Forro

Absolvent al Grupului Şcolar Agricol „Iulian Dracea”, Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Valentin-Florin Fuioagă

Absolvent al Grupului şcolar industrial Oţelu Roşu, 2006

Trimiteţi un mesaj

Vivică-Gabriel Găină

Absolvent al Colegiului Tehnic „Lorin Sălăgean”, Drobeta Turnu Severin, 2009

Trimiteţi un mesaj

George-Alexandru Gîdea

Absolventă a ...

Andreea-Violeta Goia (căs. Carpuş)

Absolvent al Colegiului Tehnic Motru, 2010

Milică-Ionuţ Grecu

Absolvent al Liceului de Informatică "Grigore Moisil" Timişoara, 1999

Cosmin Hălmăgean

Absolventă a Liceului Teoretic Nr. 4 Reşiţa, 1991

Alina-Maria Heler (căs. Mihailovici)

Absolvent al Liceului Teoretic "Emanuil Gojdu" Oradea, 1997

Valentin-Flavius Holban

Absolvent al Grupului Şcolar Agricol "Iulian Drăcea" Timişoara, 2003

Florin-Cornel Ilieş

Absolventă a Liceului Teoretic "Diaconovici-Tietz" Reşiţa, 2005

Isabela Imbrea

Absolventă a Liceului Teoretic "Traian Doda" Caransebeş, 2006

Trimiteţi un mesaj

Mihaela Iovu

Absolvent al Liceului Teoretic Periam, Periam, 2012

Trimiteţi un mesaj

Vlad Ittu

Absolvent al Grupului Şcolar „Bârseşti”, Tg-Jiu, 2012

Trimiteţi un mesaj

Jan-Ion Jianu

Absolvent al Colegiului Naţional "Moise Nicoară" Arad, 2008

Ovidiu-Daniel Julean

Absolvent al Grupului Şcolar de Industrie Uşoară Timişoara, 1991

Trimiteţi un mesaj

Dan Ionuţ Lazăr

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial "Emanuil Ungureanu" Timişoara, 2005

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Lăcătuşu

Absolvent al Colegiului Tehnic „Ion Mincu”, Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Ilie Daniel Lorinţ

Absolvent al Grupului Şcolar Sânnicolau Mare, 2003

Trimiteţi un mesaj

Victor Constantin Lujanschi

Absolvent al Grupului Şcolar de Chimie Industrială „Azur”, Timişoara, 1996

Trimiteţi un mesaj

Adrian Marcovici

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Construcţii de Maşini Cugir, 1993

Trimiteţi un mesaj

Nicolae-Constantin Marin

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Transporturi Căi Ferate Arad, 2002

Daniel-Florin Mateş

Absolvent al Liceului Teoretic "William Shakespeare" Timişoara, 2005

Marius-Fabian Miştoiu

Absolvent al Grupului Şcolar "Domnul Tudor" Drobeta Turnu Severin, 2002

Trimiteţi un mesaj

Octavian Neacşu

Absolvent al Liceului de matematică-fizică Caransebeş, 1980

Valeriu Nicu (căs. Odagiu)

Absolvent al Liceului Teoretic "Traian Vuia" Făget, 2012

Trimiteţi un mesaj

Adrian Olariu

Absolvent al Colegiului Tehnic „Ion Mincu”, Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Daniel-Costel Olaru

Absolvent al Colegiului "Gheorghe Lazăr" Sibiu, 1998

Emanuel Pentescu

Absolventă a Colegiului Tehnic „Ion Mincu”, Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Alexandra-Cristina Pirău

Absolvent al Liceului Teoretic "Dragoş Vodă" Câmpulung Moldovenesc, 1995

Trimiteţi un mesaj

Ovidiu Pîrlac

Absolvent al Colegiului Naţional "I. C. Brătianu" Haţeg, 2008

Trimiteţi un mesaj

Daniel-Ştefan Poienari

Absolvent al Colegiului Naţional "Spiru Haret" Târgu Jiu, 2011

Trimiteţi un mesaj

Doru-Adelu Popescu

Absolvent al Grupului Şcolar de Chimie şi Protecţia Mediului „Azur”, Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Marius-Daniel Roman

Absolvent al Liceului Teologic Penticostal "Logos" Timişoara, 200

Ioan-David Sarafincean

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial nr. 1 Reşiţa, 1994

Eugen-Ion Savin

Absolvent al Liceului Teoretic „Nikolaus Lenau”, Timişoara, 2005

Trimiteţi un mesaj

Călin-Constantin-Ioan Sârbovan

Absolvent al Liceului „Ioan Slavici”, Timişoara, 2012

Trimiteţi un mesaj

Cristian-Sebastian-Florin Selejan

Absolvent al Grupului şcolar Poştă şi telecomunicaţii, 2007

Trimiteţi un mesaj

Florin-Alin Sfredel

Absolventă a Liceului Teoretic „Vlad-Ţepeş”, Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Ana-Emanuela Simionesei

Absolvent al Liceului Teoretic Millenium, Timişoara, 2011

Trimiteţi un mesaj

Raul-Iulian Simionesei

Absolvent al Liceului Teoretic Nr. 2 Reşiţa, 1999

Ştefan Andrei Sinca

Absolvent al Liceului Electrotehnic 3 Timişoara, Timişoara, 1979

Trimiteţi un mesaj

Eugen-Francisc Stauber

Alin-Ionuț Stănculete

Absolvent al Liceului Teoretic Periam, Periam, 2012

Trimiteţi un mesaj

Claudiu Timiş

Absolvent al Colegiului Economic "F. S. Nitti" Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Mihai Radu Tivadar

Absolvent al Liceului Teoretic "Gheorghe Ţiţeica" Drobeta Turnu Severin, 2007

Trimiteţi un mesaj

Robert Ionuţ Ungureanu

Absolvent al Grupului Şcolar „Tudor Tănăsescu”, Timişoara, 2009

Trimiteţi un mesaj

Cladiu Viorel Viaşu

Absolvent al Grupului Şcolar de Transporturi Auto „Traian Vuia”, Tg-Jiu, 2011

Trimiteţi un mesaj

Vasile-Cătălin Vilău

Absolvent al Liceului de Matematică-Fizică Nr. 1 Timişoara, 1989

Trimiteţi un mesaj

Eduard-Doru Wagner

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2006

Ovidiu Sorin Zamfir