ULTIMELE ŞTIRI

Rata IV din taxa de şcolarizare se poate achita în perioada 17.04-17.05.2018

Planificarea sesiunii de vară (licență) 07.05-22.06.2018 [descarcă]

Planificarea sesiunii de vară (master) 02.06-16.06.2018 [descarcă]

Orar specializare Informatică valabil din 26.02.2018 [descarcă]

Orar programe Master valabil din 19.02.2018 [descarcă]

XA 2018 [detalii]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Joi 5 iunie 2014, de la ora 13, promoţia 2014 a organizat cursul festiv la Casa „Adam Müller Guttenbrunn”. La această manifestare au participat, pe lângă studenţi, familiile acestora, corpul profesoral al facultăţii şi, Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul Universităţii „Tibiscus” şi Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului Universităţii „Tibiscus”.

Evenimentul a debutat cu urările de succes adresate absolvenţilor de către Conf.univ.dr. Corina Muşuroi, rectorul universităţii, urmate de gândurile bune ale Conf.univ.dr. Dan Lacrămă, preşedintele Senatului universităţii.

Evenimentul a continuat cu un ultim curs susţinut de către Conf.univ.dr. Tiberiu Marius Karnyanszky, decanul facultăţii, apoi reprezentantul absolvenţilor, studentul Ilarie-Ion Dobra, a adresat urări de succes în activitatea viitoare.

După ceremonialul de predare-primire a cheii între studenţii anului III şi cei ai anului II, decanul de an, Lect. univ. Virgiliu Streian, împreună cu prodecanul facultăţii, Lect.univ.dr. Simona Angela Apostol, au strigat catalogul şi a înmânat fiecărui absolvent o diplomă onorifică şi o floare.

Evenimentul s-a încheiat cu intonarea imnului Gaudeamus şi cu o sesiune de poze a absolvenţilor împreună cu cadrele didactice şi membrii familiilor.

Absolvenţii promoţiei 2014 sunt:

Absolvent al Liceului de Matematică Fizică nr. 1 Timişoara, 1988

Florin Emil Adam

Absolvent al Grupului Şcolar „Mihai Eminescu” Jimbolia, 2007

Cosmin Albei

Sorina-Georgiana Amurăriței

Gabriela Simona Antohe

Absolvent al Liceului Teoretic Recaş, 2009

Răzvan Gabriel Barcan

Absolvent al Grupului Şcolar Spiru Haret Timişoara, 2010

Adrian Bălan

Absolvent al Colegiului Naţional de Informatică "Traian Lalescu" Hunedoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Mircea Bordean

Absolvent al Liceului Teoretic "Vasile Lucaciu" Baia Mare, 1999

Vasile-Ioan Boroş

Absolvent al Liceului Electrotimiş Timişoara, 1989

Trimiteţi un mesaj

Flavius Adrian Buta

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timişoara, 2008

Alexandru-Marius Ciolac

Absolvent al Liceului cu program sportiv Banatul, Timişoara, 2000

Sorin Cristescu

Absolvent al Colegiului Naţional "Mihai Eminescu" Satu Mare, 2001

Trimiteţi un mesaj

Daniel Bogdan Crişan

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2002

Alex-Daniel Csata

Absolvent al Liceului Industrial nr.1 Timişoara, 1986

Sorin Laurenţiu Culea

Absolvent al Colegiului Tehnic “Henri Coandă” Timişoara, 2010

Daniel Dragoş Curea

Absolvent al Liceului Particular “Henri Coandă” Timişoara, 2011

Bogdan Adrian Demea

Absolvent al Liceului de Filologie Istorie Timişoara, 1989
Deţinător al diplomei şi premiului "Student Eminent" 2013

Trimiteţi un mesaj

Ilarie Ion Dobra

Absolvent al Liceului “Jean Louis Calderon” Timişoara, 1999

Alin Ovidiu Doru Drăghia

Absolventă a Grupului Şcolar Industrial Oţelu Roşu, 2010

Ionela Silvia Drăgoi

Absolvent al Liceului Teoretic ŢTraian LalescuŢ Reşiţa, 2002

Daniel Drulă

Absolvent al Colegiului Naţional “Traian” Drobeta Turnu Severin, 2003

Mihai Dan Dumitrana

Absolvent al Liceului Agroindustrial Geoagiu, 1978

Andor Ferencz

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Transporturi Căi Ferate Timişoara, 2008

Vlad Florian Fologea

Absolvent al Colegiului Naţional de Informatică "Traian Lalescu" Hunedoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Andrei Marius Gheorghe

Absolvent al Colegiului Naţional "Mihai Eminescu" Bucureşti, 2002

Trimiteţi un mesaj

Vasile-Marius Gherman

Absolvent al Liceului "Alexandru Mocioni" Ciacova, 2008

Cătălin Mihai Hoancea

Absolvent al Liceului Teologic Baptist Timişoara, 2006

Mihai Hudeţ

Absolvent al Liceului "Traian Lalescu" Reşiţa, 2000

Trimiteţi un mesaj

Bogdan Humiţă

Absolvent al Liceului Industrial nr. 9 Timişoara, 1980

Valentin Ichimoaea

Absolvent al Colegiului Tehnic “Henri Coandă” Timişoara, 2011

Rusalin Ionel Ioniţă

Absolvent al Liceului Teoretic "Bartok Bela" Timişoara, 1996

Trimiteţi un mesaj

Karoly-Zoltan Kiraly

Absolvent al Grupului Şcolar Construcţii Maşini Caransebeş, 2000

Trimiteţi un mesaj

Sergiu-Konrad Kork

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Telecomunicaţii Timişoara, 1992

Tiberiu Graţian Kovacs

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Energetic Timişoara, 1993

Trimiteţi un mesaj

Ion Adrian Mareş

Absolvent al Colegiului Tehnic Mătăsari, 2009

Marinel Octavian Mănescu

Absolvent al Colegiului Naţional "Mihai Eminescu" Satu Mare, 2007

Daniel Marcel Miclea

Absolvent al Liceului "Traian Lalescu" Reşiţa, 2000

Trimiteţi un mesaj

Andrei-Georgel Micşoniu

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial de Construcţii Metalurgice Hunedoara, 1996

Trimiteţi un mesaj

Ioan-Ciprian-Augustin Pascu

Absolvent al Grupului Şcolar "Mihai Viteazul" Oradea, 1997

Trimiteţi un mesaj

Bogdan-Claudiu Pârcălab

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Transporturi CF Timişoara, 1994

Trimiteţi un mesaj

Flavian Viorel Pârge

Absolvent al Grupului Şcolar de Industrie Alimentară Timişoara, 2008

Trimiteţi un mesaj

Alexandru Liubomir Pejity

Absolvent al Liceului „Emil Racoviţă” Bucureşti, 1994

Trimiteţi un mesaj

George-Eduard Petcu

Absolvent al Liceului Teoretic "Moise Nicoară" Arad, 2000

Paul Gabriel Ploscar

Absolvent al Grupului Şcolar Silvic Timişoara, 2006

Florin Lucian Popescul

Absolventă a Colegiului Naţional “Ana Aslan” Timişoara 2008

Miruna Preda-Şinca

Absolvent al Colegiului Economic “Francesco Saverio Nitti” Timişoara, 2011

Alexandru Gabriel Puşcu

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2006

Trimiteţi un mesaj

Mircea Radu

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Construcţii de Maşini Balş, 2005

Lucian Gabriel Răduinea

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Moldova-Nouă, 1996

Trimiteţi un mesaj

Olivian Alexandru Retezan

Absolvent al Liceului Teoretic “Iulia Haşdeu” Lugoj, 2004

Marius Ionuţ Roşu

Absolvent al Colegiului Naţional Bănăţean Timişoara, 2002

Trimiteţi un mesaj

Sebastian Seidl

Absolvent al Colegiului Naţional "Moise Nicoară" Arad, 2004

Trimiteţi un mesaj

Andrei Sferle

Absolvent al Colegiului Naţional "Ecaterina Teodoroiu" Târgu-Jiu, 2000

Trimiteţi un mesaj

Florin-Gabriel Stănculescu

Absolvent al Colegiului Naţional "Decebal" Deva, 2002

Trimiteţi un mesaj

Lucian-Ioan Ştefan

Absolvent al Grupului Şcolar de Industrie Uşoară Slatina, 1997

Marinel Trecere

Absolvent al Colegiului Naţional “Ana Aslan” Timişoara, 2000

Liviu Nicolae Vărzaru

Absolvent al Liceului Teoretic "Bartok Bela" Timişoara, 2003

Trimiteţi un mesaj

Andor Vetesi