ULTIMELE ŞTIRI

În perioada 30 iulie - 02 septembrie 2018 suntem în VACANȚĂ. Secretariatul facultății este ÎNCHIS. Ne puteți contacta pe pagina de facebook.png

Secretariatul facultății este deschis zilnic în perioada 16-27 iulie 2018 după programul:
* Luni: 09-12
* Marți: 15-18
* Miercuri: 09-12
* Joi: 15-18
* Vineri: 09-12

Planificarea sesiunii de reexaminări (an 1+2 licență) 01.09-14.09.2018 [descarcă]

Planificarea sesiunii de reexaminări (an 1 master) 01.09-14.09.2018 [descarcă]

XA 2018 [detalii]

Web design:
Ovidiu Crista

Administrare web:
Webmaster

Despre site


Trafic:

Vizitator:

Promoţia anului 2008 (3 ani)

   Luni 19 mai 2008, de la ora 12, promoţiile 2008 au organizat cursul festiv la Casa „Adam Müller Guttenbrunn”. La această manifestare a participat, pe lângă corpul profesoral al facultăţii şi Prof. univ. dr. Cornel Haranguş, rectorul Universităţii „Tibiscus”.
   Evenimentul a debutat cu urările de succes adresate absolvenţilor de către Prof. univ. dr. Cornel Haranguş, apoi s-a strigat catalogul şi fiecare absolvent a primit o eşarfă, un sonet şi o floare.
   În continuare, Prof. dr. Ştefan Măruşter a susţinut ultimul curs cu titlul „Tradiţii informatice la Timişoara”, apoi decanul facultăţii, Conf. dr. Lucian Luca a adresat urări absolvenţilor iar cheia facultăţii a fost predată de reprezentanţii absolvenţilor - Lucian Luca şi Andrei Vlaic - către reprezentanţii promoţiei 2009 - Nandor Kiss şi Deian Jivkov.

[ Vizionaţi înregistrarea video ]

   În data de 13 iunie 2008, de la ora 18, la Restaurantul Select din incinta Centrului Regional de Afaceri a avut loc banchetul organizat de absolvenţii promoţiilor 2008 cu ocazia încheierii studiilor, un eveniment de la care nu au lipsit mâncarea bună, băuturile fine şi muzica de toate felurile.

[ Vizionaţi înregistrarea video ]

   Susţinerea examenului de licenţă a avut loc în perioada 14-15 iulie 2008, la sediul facultăţii, cu o comisie formată din cadre didactice proprii.

   S-au prezentat 91 de absolvenţi din anul universitar curent, toţi promovând examenul de licenţă cu media generală 8.19.

   Şefii promoţiei, după rezultatul de la licenţă, sunt Liviu Luca, Georgiana-Petruţa Stoicoiu şi Olimpiu Suciu, cu media 10.

   Absolvenţii promoţiei 2008 (3 ani) au fost:

Absolvent al Liceului de Transporturi si Telecomunicatii Deva

Lucian Acsinte

Absolvent al Liceului de Transporturi Auto Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Daniel - Ciprian Amaricai

Absolvent al Liceului
Contact: Trimiteţi un mesaj

Zoltan Ambrus

Absolvent al Facultatii de Teologie-Istorie a Universitatii de Vest din Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ciprian Apreotesei

Absolventa a Grupului Scolar Energetic Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Simona - Angelica Ardeleanu

Absolvent al Colegiului National Ana Aslan Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Sergiu - Andrei Balog

Absolvent al Liceului Teoretic "Traian Doda" Caransebes

Nicolae - Iova Baloni

Absolvent al Grupului Scolar Industrial de telecomunicatii
Contact: Trimiteţi un mesaj

Emanuel Bandrabur

Absolvent al Colegiului National Banatean Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Onisim - Daniel Bandrabur

Absolvent al Liceului Teoretic "Dositei Obradovici" Timisoara, 2000

Darco Belici

Absolventa a
Contact: Trimiteţi un mesaj

Angelica Bibe

Dragoş-Tiberiu Bogdan

Absolvent al Liceului Teoretic "Calistrat Hogas" Tecuci, 2001
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ionut Botizan

Dorin Gheorghe Brad

Absolvent al COlegiului Mecanic Energetic Deva
Contact: Trimiteţi un mesaj

Marius - Corneliu Braila

Absolvent al Colegiului "Ana Aslan" Timisoara

Claudiu Burnaz

Absolvent al Liceului "Grigore Moisil", Timişoara, 2003
Contact: Trimiteţi un mesaj

Adrian Teodor Chiru

Absolvent al Colegiului Economic "F.S. Nitti", Timişoara, 2003
Contact: Trimiteţi un mesaj

Vlad Nicolae Chiru

Absolvent al Colegiului Tehnic "Ion Mincu" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Cristian Cinta

Absolvent al Liceului "Grigore Moisil" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Dorin - Sebastian Cismas

Absolvent al Colegiul Naţional "Iulia Haşdeu" Lugoj, 2005
Contact: Trimiteţi un mesaj

Florin C. Ciurescu

Absolvent al Liceului Electrotimis Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Toma Codreanu

Absolvent al Liceului "Alexandru Mocioni"

Octavian - Ioan Constantinescu

Dan A. Croitoru

Absolvent al Liceului Teologic Baptist Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Alexandru Csurgo

Absolvent al Liceului Electrotimis Timisoara

Ovidiu - Emanuel Cuciula

Absolvent al Colegiului Tehnic "Henri Coanda" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Andrei - Cantemir Curea

Absolvent al Grupului şcolar Industrial "Emanuil Ungureanu" Timişoara, 2006

Andrei Lucian P. Damşescu

Absolvent al Grupului Scolar Economic "Gh. Dragosi" Satu Mare
Contact: Trimiteţi un mesaj

Andrei - Bogdan Dinga

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara 2002

Alin Adrian D. Dobre

Absolvent al Liceului Teoretic "Gheorghe Titeica" Drobeta Turnu Severin

Adelin Dumitrascu

Ion Erimescu

Absolvent al Liceului "CFR" Timisoara

Ionel Faraon

Ion-Crinel Fâlfan

Absolvent al Liceului Teoretic

Valentin - Mihai Farcas

Absolvent al Liceului Teoretic "Iancu de Hunedoara" Hunedoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Robert Galambos

Absolvent al Liceului Industrial "Azur" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Cristian - Dorin Gavriloaia

Absolvent al Liceului Teologic Baptist Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ionel - Adrian Ghinescu

Absolvent al Liceului cu Program Sportiv Deva

Sever - George Giosan

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2002
Contact: Trimiteţi un mesaj

Robert C. Hencz

Absolvent al Grupului Scolar Industrial Constructii de Masini Caransebes

Mihai - Gabriel Iancu

Absolvent al Liceului Teoretic "Nikolaus Lenau" Timişoara, 2002
Contact: Trimiteţi un mesaj

Felicio L. V. Iorga

Absolventa a Colegiului Tehnic Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Cristina Ivascu

Absolvent al Grupului Scolar Energetic Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Mihai - Alexandru Jinga

Absolvent al Liceului Teoretic "Bartok Bela" Timişoara, 2005
Contact: Trimiteţi un mesaj

Andrei Zsolt A. Kantor

Absolvent al Liceului Teoretic "AVram Iancu" Brad

Iulian - Florin Leucian

Absolvent al Colegiului National "Ana Aslan" Timisoara, 2005
Contact: Trimiteţi un mesaj

Liviu Luca

Absolvent al Colegiului National "Ana Aslan" Timisoara, 2005
Contact: Trimiteţi un mesaj

Lucian Luca

Mihai-Petru Luică

Absolvent al Liceului Teologic Penticostal "Logos" Timişoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Laurenţiu - Ionel Manda

Gabriel Marcel Manga

Izabella-Franciska Maroşan

Absolvent al Liceului "C. D. Loga" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Benedict Mathe

Absolvent al Liceului Industrial "Stefan Anghel" Resita
Contact: Trimiteţi un mesaj

Tiberiu - Cristian Micusca

Absolvent al Grupului colar Energetic Timisoara

Raul - Ovidiu Mihuta

Absolvent al Grupului Scolar de Posta si Telecomunicatii Timisoara

Ionut - Gabriel Mita

Absolvent al Grupului Scolar de Posta si Telecomunicatii Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Florian - Alex Mitran

Absolvent al Liceului de Informatică, Petroşani, 2003

Gheorghe Lucian Modreanu

Absolvent al Colegiului National "Ana Aslan" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Alexandru Mutu

Absolvent al Liceului Industrial nr. 12 Bucuresti

Vasile - Viorel Nae

Absolvent al Liceului Teoretic "Gheorghe Titeica" Drobeta Turnu Severin

Octavian - Flaviu Nanulescu

Remus-Florin Nastea

Absolvent al Liceului de Matematică-Fizică Nr. 1 Timişoara, 1983
Contact: Trimiteţi un mesaj

Zeno Iosif I. Negrea

Christian Erwin Niederkorn

Absolvent al Liceului Teoretic "Dositei Obradovici" Timişoara, 2005

Goran Goţa J. Ocanovici

Absolvent al Liceului "Alexandru Mocioni" Ciacova, 2004
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ionel Daniel S. Omuţ

Horia-Valentin Paraschiv

Absolvent al Grupului Scolar Industrial "Henri Coanda" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ciprian Patpaiac

Oliver Pelici

Absolvent al Liceului de Chimie Industriala Orastie
Contact: Trimiteţi un mesaj

Raul Paveloi

Absolvent al Grupului Scolar de Posta si Telecomunicatii Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Razvan - Mihail Popovici

Absolvent al Colegiului National "Aurel Vlaicu"

Florin Radu

Absolvent al Colegiului Tehnic "Henri Coanda" Timisoara

Tudor Radu

Absolvent al Grupului Scolar Industrial "A. Saligny" Bacau
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ioan - Marcel Robciuc

Absolvent al Grupului şcolar "Domnul Tudor" Drobeta Tr. Severin, 2001

Valentin Mădălin C. Sărăcin-Stănciulescu

Absolvent al Colegiului National "Ana Aslan" TImisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ion - Bogdan Selariu

Absolvent al Liceului Teoretic "Dositei Obradovici" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Nenad - Lucian Serdineantiu

Absolvent al Grupului Scolar Industrial Electrotimis Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Zsolt Soos

Absolvent al Grupului Şcolar Agricol, Lipova, 1999
Contact: Trimiteţi un mesaj

Sebastian Stan

Absolvent al Grupului şcolar Industrial Moldova Nouă, 2003

Aleksandar N. Stancovici

Absolventa a Facultatii de Sociologie si Psihologie
Contact: Trimiteţi un mesaj

Georgiana - Petruta Stoicoiu

Absolvent al Grupului Scolar de Industrie Usoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Olimpiu Suciu

Absolvent al Grupului Scolar Energetic
Contact: Trimiteţi un mesaj

Andrei - Vasile Talpos

Absolvent al Liceului "Emanuil Ungureanu" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ciprian - Ionut Tamasila

Absolvent al Grupului Scolar "Avram Iancu" Aiud
Contact: Trimiteţi un mesaj

Ioan - Mihai Toma

Absolvent al Grupului Scolar Industrial Lupeni
Contact: Trimiteţi un mesaj

Remus - Ioan Tomsa

Absolvent al Liceului Teologic Penticostal "Logos" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Sebastian Torumba

Absolvent al Grupului Scolar Transporturi Auto Caransebes
Contact: Trimiteţi un mesaj

Catalin Tuican

Absolvent al Grupului Şcolar Industrial Electrotimiş, Timişoara, 1991
Contact: Trimiteţi un mesaj

Radu Daniel Ţugui

Rudolf-Alexandru Vraspir

Absolvent al Liceului Teoretic "Dositei Obradovici" Timisoara
Contact: Trimiteţi un mesaj

Dragan Vuin